11 Mayıs 2016 Çarşamba

Korkmaz Mangalet Izgara Ürün Denemesi

Herkese Selamlar,

En son yazı üzerinden yaklaşık 7 ay geçmiş. Her en kadar buraya yazı yazamasam da (sadece buraya değil kişisel ve gezi bloguma  da yazamıyorum) neredeyse yaptığım tüm yemeklerin fotoğraflarını çekip telefonumda, bilgisayarımda stokluyorum. :) Belki bir gün yazarım diye. İşte bu yazı da onlardan biri.. 

İlk yemek tarifimi 2007'de erdalerdogdu.com 'da yayınlamışım, üzerinden 9 yıl geçmiş, sonra bir dönem dostlarımla birlikte BirTabak diye bir proje yapmıştık, o zamana göre çok vizyoner bir projeydi, ardından 2010'da bloglarımı ayırarak yemek ve gezi bloglarımı erdalerdogdu.com 'dan ayırdım. Yemek için Yemek Yemek işte o zaman doğmuş oldu. Herhal istikrarlı şekilde yazmış olsam şu an Türkiye'nin en popüler erkek yemek blogu yazarlarından biri olurdum. :) 

Neyse geçmiş zaman zaten geçmiş biz günümüze bakalım, yazsam da yazamasam da yemek yapmak, en az iyi yemek yemek kadar önemli bir hobi benim için.. :) 

İşim gereği  ülkemizin önemli PR ajanslarında çalışma ve PR süreçleri yönetme fırsatım oldu, teknoloji markaları üzerinden bir çok teknoloji basın mensubuna deneme ürünleri gönderdik. Bugünkü yazım tamamen onlardan esinlenme olarak karşınıza çıkacak. 

Yaklaşık 1 ya da 1,5 yıl olmuş olabilir. Ev hediyesi olarak gelen Korkmaz 'ın Mangalet ürününü deneme ve kullanma fırsatım oldu. Neredeyse tüm erkekler gibi eti ve mangalı çok seven biri olunca bu ürün şu an evimizin baş köşesinde duruyor. 


Korkmaz Mangalet ürünü ev içi kullanım için tasarlanmış, hafif, granit tabanlı ve bu sebeple yapışmaz, doğru ısıyı yakalayınca pişirme süresi iyi olan bence başarılı bir ürün. 


Ev içi kullanımında ister istemez duman yapıyor, pişirme işlemini içeride yapacaksanız, ya kapıyı bacayı iyice açın ve yakın olun ya da mümkünse aspiratörün altında yapın. :) 

Korkmaz Mangalet 'i ilk denememiz et gerçekten çok iyi pişti ve lezzetli oldu. 


İkinci denememiz ise açık havada ve köfteyle oldu. Eğer müsait bir balkonunun varsa ben Korkmaz Mangalet 'i bu şekilde kullanmanızı daha çok tavsiye ederim. Köfte denememiz de aynı şekilde başarılı ve lezzetli oldu. Eğer siz de benim gibi ızgara sevenlerdenseniz bu ürün evinizin bir köşesinde bence bulunsun. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder